Sluneční brýle, Internetová poradna oční optiky Eyes Optik

Síť očních optik na Jižní Moravě

Sluneční brýle - časté dotazy

Je v různých slunečních brýlích nějaký podstatný rozdíl, anebo se liší jen svým vzhledem?

Správný výběr slunečních brýlí je v mnoha ohledech stejně náročným a Odpovědným procesem jako nákup brýlí dioptrických. Existuje mnoho druhů brýlí tohoto typu, které se liší svými vlastnostmi v přímé závislosti na jejich následném praktickém využití.

Na trhu se můžete například setkat s brýlemi s polarizačními skly, které jsou výborným pomocníkem pro řidiče, piloty či třeba rybáře. Pohlcují totiž nežádoucí odlesky (například od sněhu, či kapoty auta) a zajišťují vysokou průhlednost vodní hladinou. Jiné nároky jsou kladeny i na sluneční brýle určené k moři či na hory.

Vždy je proto třeba, krom estetických hledisek, zohlednit i praktickou stránku věci.

Kde nejlépe koupit sluneční brýle, abych měl(a) jistotu, že jsou opravdu kvalitní?

V prvé řadě je dobré vyhnout se stánkovým prodejcům. Jejich zboží je zpravidla nekvalitní nejen po dílenské stránce, ale často tyto sluneční brýle neplní ani svou ochrannou funkci před slunečními paprsky.

Nejlepším místem jsou oční optiky a autorizované obchody renomovaných značek. Ušetříte si tak mnohé starosti, které mohou vyústit například v bolesti hlavy.

Neříkáme to proto, že chceme za každou cenu propagovat své obchodní zájmy. Provedete-li malý test a vyzkoušíte chvíli řídit automobil se stánkovými brýlemi, které pak vyměníte za kvalitní s polarizačními skly, naleznete okamžitou odpověď.